- 0,00
0
0
Subtotal: 0,00
No products in the cart.

SMADZENES UN PĀRTIKA. Kā ķīmiskās vielas kontrolē domas un sajūtas. Gērijs Venks

Svars 0,32 kg
Dimensijas 22,9 × 14,9 × 1,2 cm
Izdevniecība

Lietusdārzs

11,65 ar PVN

Nav noliktavā

Lappušu skaits

208

Tulkoja

Kristaps Šoriņš

Redaktors

Inita Saulīte-Zandere

Izdošanas gads

2022

Ilustrācijas

melnbaltas

Iesējuma veids

mīkstie vāki

Svītrkods

9789934576386

Kā ķīmiskās vielas kontrolē domas un sajūtas

Cilvēka smadzenes sastāv no apmēram 100 miljardiem neironu, kas veido neskaitāmus savienojumus un raida cits citam unikālas ķīmiskās vielas.

Kas notiek, ja šai ķīmisko vielu pārbagātībai pievienojas kādas ārējas vielas, kuru avots ir medikamenti vai pārtikas produkti? Īsa atbilde uz šo jautājumu skan šādi: viss, ko cilvēks patērē – zāles, ēdiens, pārtikas piedevas, – var ietekmēt veidu, kā “uzvedas” neironi un līdz ar to – kā cilvēks domā un jūtas. Šī grāmata tiecas to pierādīt, izskaidrojot lasītājam smadzeņu darbību, it īpaši saskarē ar pārtikas produktiem un medikamentiem.

Ievedis noslēpumainajā un sarežģītajā smadzeņu pasaulē, autors uzdod itin kā ikdienišķus jautājumus: Kāpēc mums patīk pārēsties? Kāpēc mostamies noguruši? Vai veģetārs uzturs vienmēr ir veselīgs? Kāds uzturs nepieciešams traumētām smadzenēm? Kāpēc kafija rada tādu labsajūtu? Taču grāmatā izskan arī tādi jautājumi, kas pirmajā brīdī varbūt šķiet nenopietni, piemēram: Kādēļ augiem ir tik spēcīga ietekme uz mums? Vai augi kontrolē cilvēkus?

Grāmatas tēma ir ārkārtīgi plaša un dziļa, un autors uzsver, ka viņa darbs nav izsmeļošs “visas zināmās informācijas pārskats par pārtikas produktu un medikamentu ietekmi uz smadzenēm”. Toties viņam izdevies radīt īsu, saturīgu un aizraujošu ieskatu šajā tēmā, kas attiecas uz visiem, kam ir smadzenes.

Svars 0,32 kg
Dimensijas 22,9 × 14,9 × 1,2 cm
Izdevniecība

Lietusdārzs

Autori
Scroll to Top